top of page

„Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce.”

Balet

dla dzieci i dorosłych

 

Program nauczania baletu dla dzieci w naszym Studio został dostosowany do wymagań zawodowych Szkół Baletowych w Polsce. Wierzymy, że Szkoła Tańca z Pasją w Wejherowie jest doskonałym miejscem, aby postawić pierwsze, taneczne kroki.

 

Balet, czyli taniec klasyczny jest również podstawą do wszystkich technik tańca, a zatem jeżeli chcesz ulepszać swoją postawę, wytrzymałość, piękno i elegancję ruchów. Zajęcia dla dzieci trwają 45 minut.

Miks taneczny

 

Są to zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci i młodzieży łączące takie formy tańca jak: modern dance, jazz oraz elementy akrobatyki sportowej. Na zajęciach dzieci uczą się póz i kroków tanecznych, a także rozciągają się i rozwijają koordynację ruchową. Taniec staje się dla nich sposobem przekazywania emocji oraz fizycznego i duchowego wyrażenia siebie. Na zajęciach tanecznych dziecko pożytecznie spędza czas wolny, a przy tym zaczyna mieć świadomość, że sztuka i sport  to dobre elementy życia codziennego. Uczestnictwo w zajęciach jest znakomitą formą integracji z rówieśnikami oraz wspaniałą zabawą!

Akrobatyka

 

Akrobatyka to kondycja, ogólna sprawność fizyczna, elastyczność, koordynacja, równowaga, precyzja ruchów, siła. Zajęcia pozwalają na rozwój wszystkich cech motorycznych. 

Podczas ćwiczeń wzmacniane są mięśnie postularne i budowany jest nawyk prawidłowej postawy. Indywidualne podejście do ćwiczących oraz dopasowanie przez trenera poziomu trudności powoduje iż każdy uczestnik, jest w stanie znacząco rozwinąć swoje umiejętności.

 

Pole Dance

 

Pole Dance to połączenie tańca, sztuki, sportu i rekreacji ruchowej. Bywa określany również jako pole fitness, pole fit, pole acrobatics czy aerial pole. Zawiera w sobie wiele elementów z baletu, akrobatyki, gimnastyki i fitnessu. Dzięki tej unikalnej formie tańca możesz zwiększyć siłę, kształtować prawidłową postawę, poprawić koordynację ruchową i elastyczność ciała. Zajęcia tego typu wyzwalają adrenalinę oraz poprawiają kondycję, ponadto taniec ten doskonale rzeźbi sylwetkę oraz wzmacnia całe ciało, ze szczególnym naciskiem na siłę i wytrzymałość mięśniową.

Pole Dance to świetny sposób na spalanie zbędnych kalorii, a także świetna zabawa! W miarę postępów, przekonasz się, że jesteś w stanie zrobić coraz więcej figur, cały czas zwiększając swoją siłę, kondycję i koordynację.

Dodatkowo forma tańca to świetny sposób na wyrażanie swoich emocji, jak również budowanie pewności siebie, dzięki rosnącej świadomości możliwości własnego ciała.

Gimnastyka regeneracyjna

 

* Wzmocnienie mięśni kręgosłupa
* Likwidacja stanów bólowych w obrębie obręczy barkowej i biodrowej
* Wzmocnienie i regeneracja mięśni po urazach
* Dotlenienie organizmu poprzez ćwiczenia oddechowe i rozciągnięcie mięśni międzyżebrowych

* Pomiar tkanki tłuszczowej i ocena postępów w ćwiczeniach

 

Zajęcia dla osób w każdym wieku.

Stretching

rozciąganie i rzeźba

 

Wykonywanie ćwiczeń rozciągających mięśnie niesie ze sobą wiele korzyści. Dzięki treningom stretchingowym powiększamy zakres ruchu w stawach, a nie zapominając o tym, że „im większy zakres ruchu, tym większe efekty treningu” nie trzeba się długo zastanawiać nad przydatnością rozciągania.

 

Stretching poprawia ukrwienie mięśni, dzięki czemu szybciej się one regenerują, jak również wzmacnia ścięgna i uelastycznia mięśnie.

bottom of page